Obóz piłkarski dla chłopców z cukrzycą

501463913
info@glukoza.pl

 

 

leczenie i edukacja

przelicznik BMI on-line

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Fundacja Diabeciaki zaprasza chłopców w wieku 14-15 lat (roczniki 2004 i 2003) uprawiających piłkę nożną w klubach zarejestrowanych w Wojewódzkich Związkach Piłki Nożnej na na obóz sportowy piłki nożnej. diabeciaki

Możliwość prowadzenia aktywności fizycznej porównywalnej z osobami zdrowymi wymaga od pacjentów z cukrzycą odpowiedniego przygotowania. Z tego powodu opracowywane są zalecenia dotyczące postępowania w trakcie aktywności fizycznej. Należy podkreślić, że zalecenia te są nadal nieprecyzyjne i często odnoszą się do indywidualnych doświadczeń zawodników. Zmiany glikemii podczas uprawiania sportu są bardzo indywidualne i zależą od wielu czynników. 

W celu udoskonalenie zaleceń dla pacjentów uprawiających sport chcielibyśmy zaprosić grupę 28 chłopców chorujących na cukrzycę na obóz sportowy piłki nożnej organizowany przez Fundację Diabeciaki. Obserwacja zmian glikemii podczas profesjonalnych treningów, meczów oraz ścisła współpraca z uczestnikami obozu może nam pomóc opracować zalecenia, które będą pożyteczne dla pacjentów z cukrzycą uprawiających tę dyscyplinę sportową.
W czasie obozu sportowego pacjenci będą stosować systemy ciągłego monitorowania glikemii wraz z ścisłym rejestrem spożywanych kalorii.
U dzieci zbadamy ponadto wydolność wysiłkową stosując typowe testy wykorzystywane podczas zajęć wychowania fizycznego – ocena liczby przebiegniętych metrów podczas 12 min. Podczas testów będą wykorzystane sport-testery-mierniki tętna. Ponadto będą stosowane akcelerometry noszone na nadgarstku monitorujące aktywność dzienną badanych oraz czas snu.
Przewidywane korzyści dla pacjentów to wypracowanie indywidualnych zaleceń dla poszczególnych zawodników.
Udział w badaniu nie wiąże się z żadnym zwiększonym ryzykiem w stosunku do zwykłego udziału w turnusie rehabilitacyjnym. Badanie będzie prowadzone na warunkach ogólnych ubezpieczenia pacjentów przebywających na turnusie rehabilitacyjnym.
Obóz odbędzie się w dniach 30.06.-07.07.2018 roku w Kleszczowie.

Ilość miejsc jest ograniczona - przyjmujemy tylko chłopców z cukrzycą typu 1 w wieku 14 - 15 lat, uprawiających piłkę nożną w klubach zarejestrowanych w Wojewódzkich Związkach Piłki Nożnej. Koszt pobytu na obozie 200 zł/os.

Tutaj formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji i wzory dokumentów do wypełnienia na stronie diabeciaki.pl